Скасування субсидії в Україні: коли скасують і що робити
Субсидії в Україні виплачуватимуть по-новому. Для цього влада хоче запровадити неоподатковуваний мінімум доходу домогосподарства. Це такий механізм оподаткування. Мета проста: боротьба з бідністю через скасування субсидії в Україні.
Чи правда, що скасують субсидію?
Поки загрози скасування субсидії в Україні немає. Кабмін мовчить, питання не вирішується. Турбуватися про зміни людям поки не варто. Про це стало відомо зі слів Ольги Щуки, головного спеціаліста відділу прийому громадян Центру соціальних виплат і компенсацій Управління соціального захисту населення Подільської районної ради у Кропивницькому. Якою буде субсидія в Україні 2020 року поки невідомо.
Коли і чому скасують субсидію?
В домогосподарства будуть повернуті гроші, при цьому існуюча модель буде спрощена. Таким чином домогосподарства не розділятимуть, люди перестануть розлучатися і працювати на неофіційній основі, щоб отримати субсидію.
Таким чином податок фізосіб на дохід буде стягуватися не з кожного окремого члена домогосподарства, а з нього всього. Буде встановлено мінімальний неоподатковуваний бар'єр.
Якщо в Україні скасують субсидію, то податок буде залишатися в сімейному бюджеті, а не буде проходити купу процедур, щоб знову повернутися в сім'ю під виглядом цієї соціальної допомоги.
Світова практика вже активно використовує таку ідею. Просто вона незвична для нас, тому і вселяє страх. У той же час сучасна українська виплата субсидій взагалі стала неприйнятною і неправдивою. Потрібно щось робити з цим. Соціальна несправедливість під час соціальних виплат в Україні - це щось.
Економіст з Києва Кущ Олексій розповідає, що така система добре працює і в США. Населення там поділено на кілька груп:
- Сім'ї або домогосподарства;
- самотні батьки;
- сімейні пари;
- одинокі люди.
Фахівець каже, що такий розподіл буде придатним для українців. Але ці зміни потрібні лише у вигляді пакетів.
В Україні сучасний неоподаткований мінімальний дохід має розмір 17 грн. А розмір неоподаткованої соціальної пільги - 961 грн, якщо дохід особи має розмір 3212 грн. А якщо взяти мінімальну зарплату в сумі 4173 грн, то застосувати таку пільгу можливо лише для небагатьох груп населення, пояснює економіст. Такі групи мають право на більший розмір неоподаткованої соцпільги. Також це стосується працівників, у яких ставка не повна.
Що робити, якщо скасують субсидію в Україні?
Чіткої відповіді на це питання поки фахівці дати не можуть. Вся справа залежить від того, якими конкретно будуть зміни в майбутньому. Підготуватися до цього не можна зараз, тому що це рішення тільки в проекті на майбутнє. Головне - не панікувати. Зате вже сьогодні можна купити обігрівач Венеції, який допоможе заощадити і обійтися в такому випадку навіть без субсидії.